O mnie

Dowiedz się więcej!

Witaj!

Bardzo się cieszę, że trafiłaś bądź trafiłeś na tą stronę, bo to oznacza, że możemy poznać się bliżej.

Nazywam się Klaudia Rogalska. Jestem nauczycielem języka angielskiego, metodykiem oraz trenerem nauczycieli języków obcych.  Swoją przygodę z nauczaniem rozpoczęłam już jako dziecko bawiąc się w szkołę i przebierając za nauczycielkę na każdy bal karnawałowy. Urodziłam się 1 września w dzień rozpoczęcia roku szkolnego, co dla większości mojej rodziny oznaczało, że na pewno pójdę w ślady babci i moich cioci – nauczycielek. Poza wszystkimi sprzyjającymi okolicznościami po prostu bardzo lubiłam uczyć, a jeszcze bardziej patrzeć jak to co robię ma pozytywny wpływ na innych.

Oczywiste wtedy stało się dla mnie, że moją misją będzie dzielenie się wiedzą i nauczanie tak, aby inni dzięki temu rozwijali się i robili postępy.

Pracę jako nauczyciel języka angielskiego rozpoczęłam od razu po studiach filologicznych, które ukończyłam na Uniwersytecie Warszawskim. Przez pierwszy rok byłam tak bardzo zainspirowana i pochłonięta pracą w szkole państwowej, że przez pierwsze trzy miesiące nie wiedziałam dokładnie ile zarabiam. Liczyło się tylko to, aby iść na lekcję z nowymi pomysłami i wreszcie zacząć uczyć “na żywo”. To było piękne i bardzo budujące uczucie, które niestety szybko wygasło i już nigdy więcej w tej samej sytuacji nie wróciło.

Nadmiar obowiązków, brak większego znaczenia nauczyciela, powierzchowne nauczanie, przeładowana podstawa programowa, interes systemu ważniejszy od ucznia, brak wsparcia dyrekcji to tylko jedne z nielicznych aspektów, które przyczyniły się do wypalenia mojej ogromnej chęci bycia nauczycielem.

Poszukiwałam wówczas czegoś, co pomoże mi pogodzić spełnienie swojej misji z zastaną rzeczywistością. Brałam udział w wielu szkoleniach, uczyłam się nowych umiejętności, a nawet zmieniłam kilka razy miejsce pracy z nadzieją, że w innej szkole będzie lepiej. 

Po 8 latach poszukiwań postanowiłam wziąć sprawy w swoje ręce i stworzyć coś, co pomoże innym nauczycielom odnaleźć się w dzisiejszej sytuacji bez zatracania swojej pasji i powołania do nauczania. Zależało mi na tym, aby pomagając innym nauczycielom jednocześnie się rozwijać i realizować swoją misję. Moim głównym celem jako Trener Nauczycieli Online jest dostarczanie nowych umiejętności, inspiracji do nauczania, a także wsparcie w szkolnej codzienności poprzez kursy online oraz autorskie materiały dydaktyczne.

W Akademii znajduje się już 8 kursów online mojego autorstwa dla nauczycieli języków obcych (i nie tylko!): “Teaching with NO or FEW resources”, “Genialne Lekcje Online”, “Make your own printables”, “Perfect School Year”, “How to become a BETTER online teacher”, “Use Google Classroom like a PRO”, „Technologie od A do Z” oraz „Wirtualna rzeczywistość AR i VR na lekcji”. Każde z nich uczy konkretnych umiejętności oraz daje gotowe rozwiązania m.in na angażujące lekcje, efektywne nauczanie online, czy lekcje bez kserówki. Szkolenia ukończyło już ponad 800 nauczycieli, a ilość uczestników rośnie każdego miesiąca.

Każdego dnia rozwijam swój projekt i robię wszystko, co na dzisiaj jest w moim zasięgu jednocześnie samemu szkoląc się więcej niż kiedykolwiek wcześniej. Regularnie uczestniczę w szkoleniach online Cambridge Bell Teacher Campus oraz licznych webinarach i kursach online prowadzonych m.in przez Harvard Online Courses.

Klaudia Rogalska

Akademia Nauczyciela Online

Julia Bechcicka

Marketing

Akademia Nauczyciela Online

Poznaj nasz zespół!

Miło Cię poznać:)

Odwiedź i poznaj nas bliżej na naszych social mediach!