POBIERZ E-BOOKA

CHRISTMAS IDEAS + BEZPŁATNE MATERIAŁY DO POBRANIA

Przygotowałam dla Ciebie kilka uniwersalnych pomysłów przydatnych w klasach I-IV, które wykorzystasz na lekcjach o tematyce świątecznej. Wszystkie ćwiczenia oparte są na moich autorskich materiałach, które bezpłatnie możesz pobrać tutaj:

Obejrzyj video lub przeczytaj artykuł i dowiedz się jak wykorzystać je na swoich lekcjach:

1. Karty obrazkowe i karty wyrazowe

  • ukrywamy w klasie karty wyrazowe, a uczniom rozdajemy obrazki i markery suchościeralne. Zadaniem uczniom jest odnaleźć wyraz i zapisać go poprawnie na karcie.
  • układamy karty obrazkowe w kółku i za pomocą butelki uczniowie losują wyraz z którym muszą ułożyć zdanie lub nazwać obrazek po angielsku.
  • memory – odwracamy karty wyrazowe i obrazkowe i szukamy par
  • losujemy dowolny wyraz i układamy zdanie/podajemy znaczenie lub losujemy kilka wyrazów i układamy historyjkę świąteczną
  • słuchamy dowolnej piosenki świątecznej i wskazujemy wyrazy, które się w niej pojawiły
  • siadamy w kółku, losujemy po jednym obrazku i układamy po jednym zdaniu z wylosowanym obrazkiem tworząc wspólną historyjkę

2. Gra 2 w 1

Gra posłuży jako standardowe domino lub gra I have/who has. Możemy również rozdać uczniom kartoniki i poprosić o ustawienie się w taki sposób, aby wszyscy się połączyli.

3. Karta do pracy z lusterkiem

Zadaniem uczniów jest odczytać wyrazy zapisane od tyłu za pomocą lusterka. Ćwiczenie może być wstępem do kolejnej aktywności np.: układania zdań z wyrazami, uzupełniania tekstu, tworzenia krzyżówki, podpisywania obrazków.


4. Advent Calendar

Małe prezenciki z ukrytymi kodami QR mogą być urozmaiceniem Twoich lekcji lub prezentem dla Twoich uczniów. W każdym kodzie QR znajdziesz jedną z czterech wersji: piosenkę, film, reklamę lub quiz. Osobiście rozdałam kalendarze adwentowe swoim uczniom z nadzieją na zmotywowanie ich do codziennej aktywności językowej przez kolejne 24 dni. Bardzo spodobało im się wyzwanie. Ukryte treści są też wstępem i rozgrzewką językową naszych lekcji. Możesz je również wykorzystać jako inspirację i przygotować na ich podstawie swoje zajęcia.

Zostaw komentarz, jeśli materiały przydadzą się Tobie i Twoim uczniom. To dla mnie sygnał, że to, co robię jest dla Ciebie pomocne. W kolejnych wpisach znajdziesz: zabawy świąteczne oraz karty pracy do pobrania na lekcje języka angielskiego.

Pozostańmy w kontakcie: link do FB https://www.facebook.com/riseandshineteachers/

Cześć!

Nazywam się Klaudia Rogalska i pomagam nauczycielom prowadzić nowoczesne lekcje angażujące uczniów poprzez kursy online i kreatywne materiały dydaktyczne. Współpracuję z nauczycielami języków obcych, których uczę nowych umiejętności: prowadzenia lekcji bez kserówki, nauczania online, tworzenia edukacyjnych escape roomów oraz korzystania z nowoczesnych technologii.

Dowiedz się o mnie więcej