POBIERZ E-BOOKA

5 APLIKACJI DO NAUKI SŁÓWEK – IDEALNE NA WAKACJE!

Relaks, podróże, aktywny odpoczynek nad morzem, w górach czy nad jeziorem...wakacyjny czas nie sprzyja wywiązaniu się ze swoich postanowień „nauczę się języka angielskiego”. Dwa miesiące przerwy od szkoły to wystarczający czas, aby zapomnieć czego się nauczyliśmy przez cały rok szkolny. Z drugiej strony chcemy odpocząć od wytężonej pracy umysłowej, książek i rozwiązywania zadań. Aplikacje do nauki słówek pomogą pogodzić odpoczynek z nauką. Dzięki nim wrócimy do szkoły z poczuciem, że jesteśmy gotowi do działania nie tracąc energii i czasu na wrześniowe powtórki…

Aplikacje możemy pobrać na swojego smartfona w kilka minut. 15 minut dziennie zabawy z aplikacją pozwoli nam:

 • nauczyć się nowych słówek
 • powtórzyć to, co już umiemy
 • utrwalić nowe słownictwo
 • mieć codzienny kontakt z językiem, co jest ogromną zaletą w całym procesie nauki
 • wyrobić sobie nawyk systematycznego uczenia się
 • spędzić czas wartosciowo i korzystnie

5 APLIKACJI DO NAUKI SŁÓWEK

 1. DUOLINGO - jedna z najstarszych aplikacji do nauki słówek, można się uczyć dwóch języków jednocześnie. Podobna do gry, gdzie posuwasz się do przodu poprzez krótkie lekcje, po drodze zdobywając błyszczące nagrody.
 2. MEMRISE - pomaga nam nauczyć się słówek szybciej poprzez dodawanie zdjęć, memów. Częste przypominanie, dzięki czemu szybciej zapamiętujemy poznane słowa. Zawiera m.in. filmiki nagrane przez native speakers w naturalnym kontekście. Można nagrywać swoją wymowę oraz uczyć się offline.
 3. QUIZLET - samodzielne robienie fiszek nawet z własnego zdjęcia lub korzystanie z milionów gotowych zestawów; mnóstwo funkcji; nauka i zabawa w jednym. Można uczyć się również z innych przedmiotów nie tylko języków obcych! Wersja płatna lub bezpłatna (również bogata).
 4. QUIZZIZ - pomocna przy utrwalaniu słówek, zwrotów czy wyrażeń gramatycznych; polega na rozwiązywaniu quizów; można tworzyć quizy samemu lub korzystać z gotowej bazy.
 5. TINY CARDS – aplikacja powiązana z DuoLingo; karty obrazkowe pomagają zapamiętać nowe słownictwo; można dodawać wymowę

Pokaż aplikacje również swoim dzieciom i zachęć je do wspólnego uczenia się. Dzięki temu zdobędą przewagę i nabiorą pewności siebie w posługiwaniu się językiem obcym!

Cześć!

Nazywam się Klaudia Rogalska i pomagam nauczycielom prowadzić nowoczesne lekcje angażujące uczniów poprzez kursy online i kreatywne materiały dydaktyczne. Współpracuję z nauczycielami języków obcych, których uczę nowych umiejętności: prowadzenia lekcji bez kserówki, nauczania online, tworzenia edukacyjnych escape roomów oraz korzystania z nowoczesnych technologii.

Dowiedz się o mnie więcej