4 szybkie inspiracje na Wielkanocne lekcje języka angielskiego 🐣

Przygotowujesz się do lekcji o tematyce wielkanocnej? Zapraszam Cię po garść pomysłów bez czasochłonnych przygotowań! Wystarczy kliknąć w linki do zadań i zajęcia gotowe 🙂

🐣 KOLOROWANKI QUIVER Z AR

Dla młodszych uczniów lubiących atrakcje z efektem WOW 🙂 Kolorowanki Quiver spodobają się każdemu! Dodaj do nich instrukcje po angielsku jak należy pokolorować poszczególne elementy i zadanie gotowe. Kolorowanki po zeskanowaniu aplikacją Quiver wyświetlają się w rozszerzonej rzeczywistości. Niektóre mają również fajne gry 🙂 Wielkanocne kolorowanki znajdziesz TUTAJ.

🐣 PREZENTACJA INTERAKTYWNA

Zestaw 10 zadań interaktywnych opartych na słownictwie wielkanocnym dla klas 1-3. To propozycja na lekcje online oraz lekcje stacjonarne w klasie do wyświetlania na tablicy interaktywnej.

Zestaw zadań zawiera:

Prezentacja wykonana jest w Genially, zawiera autorskie i jest dostępna od razu po zakupie. Aby przejść do sklepu KLIKNIJ TUTAJ.

🐣 EASTER DRAWING

Zabawa z rysowaniem urozmaici każde zajęcia. Wystarczy przygotować kartki i coś do pisania oraz wyświetlić uczniom poniższą prezentację lub podyktować instrukcję. Krok po kroku uczniowie rysują poszczególne elementy, a na końcu podliczają swoje punkty. To może być fajne ćwiczenie relaksujące, ale również baza pod ćwiczenia na opisywanie swoich rysunków. Pobierz gotową prezentację TUTAJ.

🐣 WIELKANOCNE BAAMBOOZLE

Kto nie lubi quizów? Podziel uczniów na dwa, trzy lub cztery zespoły i bawcie się z quizem Baamboozle. Bez telefonów i większego przygotowania zorganizujesz super zabawę dla całej klasy. W bibliotece Baamboozle znajdziesz wiele gotowych propozycji. Ja na swoich lekcjach wykorzystam ten quiz ZOBACZ TUTAJ.

Wybierz to ćwiczenie, które najbardziej pasuje do Twoich uczniów. Możesz również łączyć ze sobą ćwiczenia i dodawać je na różnych etapach swoich zajęć. Powodzenia i koniecznie daj znać, co się sprawdziło!